کمپرسور کامپکت اسکرو چیست؟

در طراحی کمپرسور های کامپکت اسکرو مسئلۀ فضا مورد توجه طراحان توربو کمپرسور شارو قرار گرفته است. از این رو سعی بر این است تا با در نظر گرفتن این موضوع، ابعاد دستگاه کوچکتر و به صورت «فضای فشرده» یا همان کامپکت طراحی و تولید شوند. در طراحی یک کمپرسور کامپکت اسکرو، بخش های متفاوت اعم از جدا کننده روغن (اویل سپراتور) و رسیور روغن، در کنار هم به صورت فشرده سوار می‌شوند.در نتیجه فضای مورد نیاز به حداقل میرسد، همچنین سرویس کمپرسور به سادگی امکان پذیر گردد.

compactt

در کمپرسور های کامپکت شارو از بهترین و با کیفیت ترین قطعات استفاده می گردد.

  • آنلودر و MPV از برند VMC ایتالیا.
  • فیلتر روغن MANN آلمان و سفتی ولو – چک ولو (کینز ژاپن – سیم ایتالیا).
  • مجهز به عایق حرارت و آکوستیک (سطح صدا دستگاه: 62دسی بل).
unloader

چـــرا کمپـرسـورهای اسکرو ساخت شارو کمپرسور مجهز به درایــو یا فرکانس متغیر VSD می باشد:

مهم ترین دلیل استفاده از کمپرسورهای اسکرو با فرکانس متغیر VSD  تنظیم دور کمپرسور بر اساس میزان مصرف هوا است. در نتیجه کاهش مصرف انرژی چشمگیر خواهد بود. در تمامی کمپرسورهای مجهز به VSD، میزان تولید هوا با توجه به نیاز مصرف کننده، به طور دقیق توسط تغییر فرکانس برق و در نتیجه با کنترل دقیق دور الکتروموتور کنترل می گردد. این پارامتر به خصوص در واحد های هواساز بزرگ، چشمگیرتر می شود و گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده در صنایع مختلف می باشد. 

 

همچنین از اعمال بار ناگهانی به شبکه برق و اعمال 5 برابر آمپر مصرفی در هنگام راه اندازی کمپرسور در طراحی کمپرسورهای ساخت شارو کمپرسور حذف گردیده است.

 

طراحان شارو کمپرسور با استفاده از الگوریتم PID کنترل اینورتر (درایو ) این قابلیت را برای کمپرسور به وجود می آورند که در هنگام کارکرد کمپرسور بدون نوسان فشار باشد، در نتیجه در سرتاسر خط هوای فشرده و در طول پروسه تولید فشار هوا ثابت بوده و درنتیجه محصول تولیدی با کیفیت ثابت تولید می گردد.

 

پس پیشنهاد تیم فنی شارو کمپرسور به شما استفاده از سری کوپل مستقیم به همراه اینورتر می باشد.

 

در شکل زیر تفاوت راه اندازی با ضربه کمپرسور ستاره و مثلث (نمودار قرمز رنگ) در مقایسه با راه اندازی نرم کمپرسور مجهز به اینورتر را مشاهده می کنید.

 

کمپرسورهای مجهز به  VSDنه تنها دارای ضربه به شبکه برق نمی باشد، (به پیک قرمز رنگ مربوط به راه اندازی ستاره و مثلث توجه کنید که در هر روشن و خاموش شدن دستگاه رخ می دهد) بلکه به سوئیچ ها و به سیم پیچ های الکترموتور شوک الکتریکی وارد نمی گردد. از این رو در کمپرسور مجهز به درایو باعث افزایش طول عمر دستگاه میگردد.

جدول اطلاعات کمپرسور های کامپکت ساخت توربو کمپرسور شارو

Instagram